نکات مهم در هنگام خرید جارو رباتیک

جاروبرقی‌های رباتیک متفاوت، ویژگی‌ها و قابلیت‌های مختلفی دارند. آشنایی با این ویژگی‌ها سبب می‌شود که شما بتوانید بهترین گزینه را از میان تولیدات بهترین برندهای جاروبرقی رباتیک داشته باشید.

۱- دیوار مجازی

دیوار مجازی یکی از جذاب ترین ویژگی‌های جاروبرقی‌های رباتیک نسل جدید است. با استفاده از این قابلیت و از طریقه گوشی موبایل می‌توانید به جارو برقی اجازه تمیز کردن یک یا چند بخش خانه را به دلایل متفاوت ندهید. به عنوان مثال زمانی که شما همراه با خانواده خود در یک بخش از خانه نشسته اید، با استفاده از این قابلیت سایر بخش‌های خانه بدون ایجاد مزاحمت برای شما تمیز خواهند شد.

۲- قابلیت برنامه ریزی

قابلیت برنامه ریزی یکی دیگر از امکاناتی است که در جاروبرقی‌های رباتیک نسل جدید و مدرن وجود دارد. شما با استفاده از این قابلیت می‌توانید به جارو برنامه دهید که در روزها و زمان‌های خاص کار تمیز کردن خانه را به صورت خودکار شروع کند.

۳- طول عمر باتری

یکی از نکاتی که در هنگام انتخاب جاروبرقی رباتیک حتماً باید به آن توجه کنید، طول عمر باتری آن است. هر چه طول عمر و قدرت باتری جاروبرقی بیشتر باشد، هزینه‌های شما در این خصوص کاهش پیدا خواهند کرد. همچنین قدرت بیشتر باتری سبب خواهد شد که در میان فرآیند تمیز کردن خانه نیاز نباشد جارو دوباره مجدداً شارژ شود و تمیزکاری نیمه کاره باقی بماند. در برخی از جاروبرقی‌های رباتیک نسل جدید، خود جاروبرقی در زمان کم شدن شارژ به سمت محلی که داکت شارژ وجود دارد، حرکت می‌کند و خود را با شارژر متصل می‌کند تا دوباره شارژ شود.

۴- نوع چرخ

نوع چرخ جاروبرقی رباتیک یکی دیگر از مواردی است که در هنگام خرید این دستگاه باید به آن توجه داشته باشید. نوع چرخ‌های این وسیله را باید با توجه به فضای خانه و نوع کفپوش انتخاب کنید.جاروبرقی‌هایی که چرخ‌های کوچک و صافی دارند، گزینه‌‌های خوبی برای خانه‌های بزرگ با تعداد فرش زیاد نیستند. اما در صورتی که شما در خانه خود فرش ندارید، این جاروهای رباتیک بهترین گزینه برای شما محسوب می‌شوند.

 

۵- قدرت مکش

قدرت مکش یکی دیگر از ویژگی‌هایی است که در هنگام خرید جاروبرقی رباتیک باید به آن توجه خاصی داشته باشید. این ویژگی هم به نوع کفپوش شما بستگی دارد. در صورتی که در خانه شما میزان زیادی فرش یا موکت وجود دارد، بهتر است به سراغ جاروهایی بروید که قدرت مکش بالاتری دارند. این کار سبب خواهد شد که فضای خانه به شکل بهتری تمیز شود.

۶- نوع قلم و برس

تقریباً تمام جاروبرقی‌های رباتیک می‌توانند فضای کف خانه را به خوبی تمیز کنند. اما برخی از آن‌ها به دلیل نداشتن قلم و برس مناسب مکان‌های کوچک و زاویه‌ها را به خوبی تمیز نمی‌کنند. پس در صورتی که در خانه شما فضاهای کوچک و زاویه‌های بسیاری وجود دارد، به این نکته توجه خاصی داشته باشید.

۷- تی کشیدن

برخی از جاروبرقی‌های رباتیک به مخزن آب و پد میکروفایبر مجهز هستند و می‌توانند زمین را طی بکشند. البته باید بدانید که این ویژگی تنها روی لکه‌های سبک و ساده کاربرد دارد و این جاروها نمی‌توانند لکه‌های روغنی و سنگین را که ماندگاری بیشتری دارند و از بین بردن آن‌ها ساده نیست تمیز کنند. در صورتی که بخش اعظم کف خانه شما پارکت، سرامیک و موارد مشابه است، این جاروها انتخاب بسیار بهتری برای تمیز کردن مناسب خانه شما به حساب می‌آیند.

۸- امکان تشخیص پله و تغییر ارتفاع

کف برخی از خانه‌ها به صورت یکدست و کاملاً صاف نیست و در آن‌ها پله یا تغییرات ارتفاعی جزئی وجود دارد. جاروبرقی رباتیک مناسب برای این خانه‌ها باید ویژگی تشخیص پله و مانع را داشته باشد تا سقوط نکند و صدمه نبیند. پس توجه به این نکته را نیز نباید فراموش کنید.

۹- ابعاد جاروبرقی رباتیک

جاروبرقی‌های رباتیک را باید یک وسیله هوشمند کوچک دانست که به یک صفحه گرد و کوچک شباهت دارند. شما باید به ابعاد این وسیله، مخصوصاً ارتفاع آن توجه ویژه ای داشته باشید. در صورتی که ارتفاع این وسیله بلندتر از وسایل خانه مانند مبل یا تخت باشد، نمی‌تواند زیر آن‌ها را به خوبی تمیز کند.

 

۱۰- اتصال به وای فای

بسیاری از جاروبرقی‌هایی که ما از آن‌ها به عنوان بهترین جاروبرقی رباتیک موجود در بازار یاد می‌کنیم، به وای فای مجهز هستند. اما برخی از مدل‌های قدیمی تر این قابلیت را ندارند. در صورتی که می‌خواهید در زمان عدم حضور در خانه کار تمیز کردن و جارو کشیدن به بهترین شکل انجام شود، باید به این نکته نیز توجه داشته باشید و جاروبرقی‌هایی را انتخاب کنید که دارای قابلیت کنترل از طریق اپلیکیشن هستند.

۱۱- قیمت جاروبرقی رباتیک

آخرین نکته ای که باید قبل از خرید جاروبرقی رباتیک به آن توجه کنید، قیمت این وسیله است. قیمت جاروبرقی با توجه به ویژگی‌ها و امکاناتی که دارد، متفاوت است و هر چه پیشرفته تر بوده و امکانات بیشتری داشته باشد، گران تر خواهد بود. انتخاب جاروبرقی‌های بسیار جدید و مدرن که امکانات اضافی زیادی دارند، همیشه بهترین کار محسوب نمی‌شود. شاید بسیاری از این امکانات که سبب افزایش قیمت جاروبرقی شده اند، برای شما کاربردی و مفید نباشد. پس به این نکته نیز توجه داشته باشید تا بهترین گزینه با مناسب ترین قیمت را با توجه به نیاز خود خریداری کنید.

خرید بروزترین جارو های هوشمند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!