روش هایی مفید برای افزایش عمر باتری

باتری گوشی‌ های هوشمند از نوع باتری‌ های لیتیوم یونی می باشند. باتری تلفن‌ های همراه قابل شارژ بوده و از عنصری شیمیایی به نام لیتیوم در آن‌ ها استفاده می گردد.

و هنگامی‌که گوشی خود را به برق متصل می‌کنید، مواد شیمیایی داخل باتری آن واکنش نشان داده و همین مسئله باعث ذخیره الکتریسیته در قالب انرژی شیمیایی می ‌شود.

اگر بیش از یک سال از یک گوشی استفاده کرده باشید، احتمالا متوجه کاهش عمر باتری گجت خود نسبت به روز اول آن شده‌اید. بعد از ۲ سال، باتری بسیاری از گوشی ‌ها به‌سختی تا یک روز دوام می‌آورند و بعد از سه سال استفاده، شاید باتری مورد نظر مشکلاتی را برای عملکرد گوشی ایجاد کند.

و از آنجایی که  نحوه استفاده ما، به‌خصوص دمایی که برای باتری استفاده می‌شود، خیلی مهم است بنابراین در این بخش عوامل تاثیر گذار بر عمر باطری را بررسی خواهیم کرد.

اتصال طولانی مدت گوشی به شارژر از عمر باتری آن می‌کاهد.

یکی از مهم ‌ترین عواملی  که عمر باتری گوشی را تا حد بسیار زیادی کاهش می‌دهد، اتصال طولانی مدت آن به شارژر پس از پر شدن ظرفیت آن است.

به گونه ای که اتصال طولانی مدت باتری به شارژر، علاوه بر کاهش عمر مفید باتری، باعث گرم شدن و حتی آتش گرفتن باتری خواهد شد.

از این رو لازم است که پس از پر شدن باتری گوشی، شارژر از اتصال به گوشی قطع گردد تا از رسیدن آسیب به باتری جلوگیری شود.

از رسیدن باتری گوشی به صفر خودداری کنید.

هر چند وقت یک بار کالیبره کردن باتری گوشی می‌ تواند برای آن مفید باشد، اما در صورتی که باتری گوشی دائما از ۰ به ۱۰۰ برسد، در طولانی مدت باتری گوشی دچار تغییرات شیمیایی شده و پس از مدتی عمر باتری به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می‌ کند.

هم چنین بهترین زمان برای اتصال گوشی به شارژر هنگامی است که باتری گوشی حدود ۳۰ درصد شده باشد.

درجه حرارت بالا به باتری گوشی آسیب می‌رساند.

در حقیقت دما از آسیب رسان‌ ترین عوامل در باتری‌ های لیتیوم یون، می باشد. از این رو بالا بودن درجه دما عمر باتری گوشی را تا حد بسیار زیادی کاهش خواهد داد و در نتیجه برای جلوگیری از داغ شدن بیش از اندازه تلفن همراه، کاربر باید گوشی خود را از تابش مستقیم نور خورشید و یا قرار گرفتن از محیط‌ های بسیار گرم حفظ  نماید. تا در این راستا از آتش گرفتن تلفن های هوشمند جلوگیری شود.

البته لازم به ذکر است که برای هر گوشی بهتر است که از شارژر و کابل مربوط به همان گوشی که شرکت سازنده مربوط به آن تولید نموده، استفاده نماید. اگرچه استفاده از شارژر و کابل های تقلبی به گوشی آسیبی نمی رسانند و صرفا منجر به افزایش زمان شارژ خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!