xiaomi-Mi-Box-S-3

آموزش شناخت شارژر اصلی از تقلبی

در حقیقت شارژر گوشی از اساسی ترین لوازم جانبی برای گوشی همراه می باشد. زیرا اگر شارژر وجود نداشته باشد، گوشی همراه هیچ ارزشی نخواهد داشت. و در واقع میزان ولتاژ شارژر گوشی با توجه به نوع  باتری گوشی مشخص می شود و به همین دلیل زمانی که میزان ولتاژ ورودی به گوشی تغییر کند، باتری دچار آسیب می گردد.

از این رو برای خرید شارژر باید دقت و توجه کافی را داشته باشیم تا به گوشی ما آسیبی وارد نشود.

در نتیجه در این مقاله نکات کاربردی برای تشخیص شارژر اصلی از تقلبی را بررسی خواهیم کرد.

لگوی شرکت سازنده

در واقع برای تشخیص شارژر تقلبی باید به طور دقیقی لوگوی روی شارژر را مشاهده نمایید. این لوگو باید به بهترین شیوه ممکن بر روی شارژر پرینت شده باشد. به گونه ای که حتی ذره ای جوهر در اطراف آن وجود نداشته باشد. و از سوی دیگر در شارژر اصل و باکیفیت ضخامت یکسانی در تمام حرف هایش وجود داشته باشد.

در ضمن به وجود  لوگوی UL در پشت شارژر توجه نمایید. و در واقع علامت UL مخفف Underwriters Laboratories است که یک سازمان ایمنی بوده  که وظیفه حفظ استاندارد های ایمنی برای همه تکنولوژی های بازار را دارد. بنابراین اگر شارژر این لوگو را نداشت از آن استفاده ننمایید.

کیفیت ساخت شارژر

در ضمن شارژر واقعی از کیفیت ساخت خوبی برخوردار می باشد. در حالی  که شارژرهای تقلبی از پلاستیک های ارزان قیمت ساخته شده اند.

و در واقع اگر قسمت بالایی و لبه های شارژر اصلی را با شارژر تقلبی مقایسه کنید، متوجه می شوید که گوشه ها و انحنا های شارژر تقلبی ناهموار و دارای پلاستیک های اضافه بوده،  درحالی که شارژر اصلی لبه هایی نرم و صافی خواهد داشت.

وزن شارژر

هم چنین شارژر اصلی باید در مقایسه با شارژر تقلبی سنگین تر باشد.

اتصالات شارژر

در وسط کلگی شارژر های اصل و تقلبی، یک مفصل یا اتصال وجود دارد. ولی باید توجه داشته باشیم که شارژر اصلی اتصالی صاف و تخت داشته،  درحالی که شارژر جعلی دارای اتصالی تیز و برجسته است.

سری های شارژر

در حقیقت روی شارژر های اصلی سامسونگ دارای لایه اضافه ای از پلاستیک  قرار گرفته تا دوام و مقاومت آن بالاتر گردد، درحالی که در شارژرهای تقلبی متوجه می شوید که کلگی شارژر ساده و بدون ساختار های دوام می باشد.

تغییر دمای شارژر

باید به این نکته توجه داشته باشیم که شارژر تقلبی سامسونگ هنگام شارژ کردن، نسبت به شارژ اصل سامسونگ بیشتر داغ می شود.

زمان شارژ

از سویی دیگر شارژر های تقلبی مدت زمان بیشتری نیاز دارند تا گوشی را به طور کامل شارژ نمایند. در حالی که این امر برای شارژر های اصلی در مدت زمان کوتاه تری انجام خواهد گرفت.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!