xiaomi-Body-Composition-Scale2-6

معرفی انواع محافظ صفحه نمایش

در حقیقت محافظ صفحه نمایش گوشی های هوشمند یا گلس از جمله تجهیزاتی بوده  که نمایشگر گوشی را در برابر خط و خش و ضربه محافظت خواهند کرد و در مجموع می توان گفت که دستگاه را در برابر آسیب حفظ کرده و طول عمر گوشی را افزایش می دهد.

البته این دسته از لوازم جانبی موبایل از تنوع بسیار بالایی برخوردار می باشد که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

انواع محافظ صفحه از لحاظ جنس

و اما محافظ های صفحه گوشی هوشمند را بر اساس جنس می توان به دو دسته  گلس های شیشه ای و گلس های پلاستیکی تقسیم بندی نمود.

در واقع گلس های شیشه ای از شیشه های حرارت دیده تشکیل شده اند و نمایشگر را در برابر ضربه و خط و خش محافظت خواهند کرد.  در حالی که گلس های پلاستیکی که خود به دو دسته PET و TPU تقسیم بندی می گردند، گوشی را در برابر خط و خش محفظت می نماید.

البته لازم به ذکر است که گلس های شیشه ای به مراتب از گلس های پلاستیکی از قیمت بالاتری برخوردار می باشند.

و اما برای تشخیص نوع محافظ صفحه نمایش،  فقط باید به  شکل و میزان ضخامت آن دقت نمود. به گونه ای که گلس های شیشه ای نسبت به گلس های پلاستیکی از ضخامت بیشتر و شفافیت بالاتری برخوردار می باشند.

در ضمن گونه دیگری از گلس ها از نوع TPU می باشند زیر مجموعه گلس های پلاستیکی خواهند بود. و در واقع این محصول از ترموپلاستیک و پلی‌اورتان ساخته شده و نرم و انعطاف ‌پذیر می باشد.

انواع محافظ صفحه از لحاظ کارآیی

محافظ‌های معمولی:

این دسته از محافظ‌ ها که در دو نوع مات و براق تولید شده اند، صرفا نمایشگر را در مقابل خط و خش محافظت خواهد کرد. البته انواع ارزان آن ها ضخیم بوده و از جنس سیلیکون ساخته شده است؛ به همین دلیل روی حالت لمسی صفحه اثر می‌گذارند و حساسیت آن را کم می‌کنند.

از سویی دیگر انواع براق این گلس ها نیز معمولاً چربی و اثر انگشت را به خود جذب کرده و همیشه ظاهری کثیفی خواهد داشت.

محافظ‌ های ضد تشعشع و بازتاب نور:

در واقع این محافظ‌ ها، جلوی بازتاب نورهای شدید مانند آفتاب را گرفته و این امکان را فراهم می کند که حتی در روشن ‌ترین فضا هم جزئیات را بر روی صفحه نمایش مشاهده نمایید.

محافظ‌ های ضد اثر انگشت:

این نمونه از گلس ها چربی و لک را به خود جذب نکرده است  و در واقع با وجود این مدل گلس، صفحه نمایشی همیشه تمیز خواهیم داشت.

محافظ های ضد ضربه:

این محافظ ‌ها نسل جدیدی از گلس های نمایشگر بوده که نسبت به هر گونه ضربه‌ ای مقاوم می باشد. از این رو در صورت استفاده از این محافظ ها، صفحه نمایش گوشی شما بیشتر در برابر ضربات وارد شده، امنیت خواهد داشت.

محافظ های ضد آب :

در حقیقت این دسته از محافظ‌ های صفحه نمایش، جاذب آب نیستند و اگر آبی روی آن‌ ها ریخته شود فقط کافی است که گوشی خود را تکان دهید تا هیچ قطره‌ آبی روی نمایشگر آن باقی نماند .

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!