xiaomi-Body-Composition-Scale2-4

معرفی انواع پاور بانک و روش نگهداری از آن

پاور بانک یک شارژر قابل حمل بوده که با نگه داری انرژی الکتریکی در خو،د می‌تواند به عنوان یک منبع نیرو برای شارژ دستگاه‌ های موبایل، لپ تاپ‌ ها، مکان نما‌ها، دوربین ‌های دیجیتال و غیره مورد استفاده قرار گیرد.

البته پاور بانک ها از تنوع بسیار بالایی برخوردار می باشد که هر شخص باید با توجه به نیاز خود پاور بانک مورد نظر خود را انتخاب نماید.

معرفی انواع پاور بانک

در واقع در پاور بانک‌ ها، حداقل یک پورت usb و یک پورت میکرو B وجود دارد. البته در برخی مدل ‌ها چندین پورت برای کارایی بیشتر قرار داده شده است و اما به صورت کلی پاور بانک ها در سه دسته بندی اصلی قرار می گیرند:

دسته اول: پاور بانک های معمولی در سایز ها و ظرفیت های متنوع که برای اکثر دستگاه های دیجیتال قابل استفاده هستند.

دسته دوم: پاور بانک های خورشیدی که دارای پنل فتوولتائیک بوده  و باتری داخلی شان با قرار گرفتن در نور آفتاب شارژ می شود. البته این نوع از پاور بانک ها دیر شارژ شده اما برای مسافرت ها و نقاطی که دسترسی به انرژی الکتریکی ممکن نیست، بسیار کاربردی می باشند.

دسته سوم: پاور بانک های قرار گرفته شده درون قاب محافظ گوشی های موبایل می باشد. و در واقع این گونه از پاور بانک ها علاوه بر اینکه قاب محافظ گوشی هستند، دارای باتری نیز می باشند. البته این پاور بانک ها کوچک بوده و دارای ظرفیت کم تر می باشند.

روش نگه داری از پاور بانک

پاور بانک ها طول عمر مشخصی دارند و به مرور زمان کارایی خود را از دست می دهند. البته نحوه نگه داری از پاور بانک نیز خود یک موضوع مهم می باشد. زیرا عدم نگهداری صحیح می تواند منجر به ازبین رفتن سلول های باتری آن شود.

بنابراین یک پاور بانک سالم و اصل در صورت استفاده صحیح می تواند به اندازه 10 تا 20 هزار بار شارژ و دشارژ شود که به این عدد طول عمر باتری نیز گفته می شود.

از این رو بهترین کار برای استفاده صحیح از پاور بانک این است که هر چند هفته یک بار از آن استفاده نموده و باتری را به صورت کامل خالی کنید. و سپس شارژ کامل کنید تا به سلول های باتری آن نیز صدمه ای وارد نشود.

یک پاور بانک خوب و سالم باید شارژ موجود در خودش را بین 3 الی 6 ماه بسته به مدل و قطعات استفاده شده در ساخت آن بدون کم شدن نگه دارد که متاسفانه در پاور بانک های بی کیفیت، این مدت زمان به کمتر از 4 الی 6 هفته کاهش خواهد یافت.

نکته مهم دیگر باتری شیمیایی و مدار داخلی پاور بانک ها می باشد. به گونه ای که در پاور بانک های بی کیفیت، شاهد نشت اسید باتری در پاور بانک و امکان انفجار آن خواهیم  بود.

درضمن شرایط نگه داری یک پاور بانک با نوع محیط و درجه حرارت آن رابطه مستقیمی دارد. به عنوان مثال اگر زمان زیادی یک پاور بانک در ماشین و حرارت بالا قرار گیرد، در عملکرد آن شاهد تاثیرت منفی خواهیم بود و علاوه بر تخلیه شارژ زودتر به قطعات درونی و باتری آن نیز آسیب وارد می شود.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!