xiaomi-Mi-Box-S-5

معرفی انواع باتری گوشی های موبایل

در واقع باتری گوشی موبایل یکی از اجزا مهم و کاربردی در گوشی می باشد. به گونه ای که هر گونه نقص و  خرابی در باتری عملکرد گوشی را متوقف کرده و دیگر قادر به استفاده از آن نخواهیم  بود. از این رو  در این بخش به معرفی انواع باتری در گوشی های موبایل پرداخته و به اختصار در مورد نحوه عملکرد و ساختار آن ها شرح خواهیم  داد.

باتری نیکل کادمیوم

این مدل باطری ها در گروه اولین مدل هایی بوده اند که معمولا برای تلفن های قابل حمل و لوازم الکترونیکی استفاده می گردید. البته باطری های نیکل کادمیوم، پس از مدتی از رده خارج شدند و نسل های جدید را جایگزین خود کردند.

در ساختار این باطری ها از نیکل، اکسید و کادمیوم استفاده شده است. باطری های نیکل کادمیوم دارای وزن زیادی هستند و اندازه نسبتا بزرگی دارند و به دلیل ساختار و ساختمانی که داشتند خیلی زود داغ می کردند. البته استفاده از این مدل باتری ها نه تنها موجب خرابی گوشی همراه می شد، بلکه به محیط زیست هم  آسیب می رسانند.

باتری نیکل هیدرید فلز

در واقع این باتری ها هم  قابل شارژ بوده  و شباهت بسیار زیادی به باتری نیکل کادمیوم دارند. ولی باید در نظر داشته باشید که این مدل باتری، ظرفیت و میزان ذخیره سازی بیشتری دارند.

و اما یکی از عمده تفاوت هایی که این باتری ها با سری باتری نیکل کادمیوم داشته، حذف فلز سمی کادمیوم از آن می باشد و به همین دلیل باتری ها سبک تر، باریک تر و در اندازه کوچک تری تولید و ساخته شدند. ولی باز هم باید توجه داشته باشید که ظرفیت این نمونه از باتری ها نمی توانست پاسخ گوی نیاز مردم باشد.

باتری لیتیوم یونی

باتری لیتیوم یون هم مانند تمامی انواع باتری به صورت قابل شارژ عرضه می شوند. و در واقع باتری لیتیوم یونی از وزن پایین تر و حجم کمتری برخوردار می باشد و هم چنین می توانند نیروی بیشتری را در خود ذخیره نگه دارند.

و اما ساختار باتری های لیتیوم یونی به صورتی است که می تواند میزان انرژی بیشتری را در خود ذخیره داشته باشد و همین امر باعث می شود تا باتری زود شارژ خالی نکند و انرژی مورد نیاز را برای گوشی تامین نماید. به گونه ای که این  مدل باتری می تواند دو برابر و حتی بیشتر از باتری های نیکل کادمیوم نیرو و انرژی را در خود ذخیره داشته باشد و در ضمن دارای چگالی بسیار بالایی خواهد بود. از این رو از این مدل باتری ها برای انواع گوشی های تلفن همراه، لپتاپ ها و تبلت استفاده می شود.

البته ممکن است که باتری های لیتیوم یونی به علت داغ شدن بیش از حد، در برخی مواقع منفجر گردد.

باتری لیتیوم پلیمری

این باتری ها پس از مدل بونی تولید شدند و از ایمنی بیشتری برخوردار هستند. یکی از مهم ترین مزیت هایی که می توانیم برای این مدل باتری ها بگوییم، نازک بودن و اندازه آن در مدل های مختلف می باشد. و درواقع این مدل باتری ها برای مدل های مختلف گوشی، تبلت و لپ تاپ مورد استفاده قرار می گیرند و با توجه به آن ها طراحی می شوند.

و  در واقع باتری های پلیمری، مقاومت بسیار بالایی دارند و دارای وزن خیلی سبک تری به نسبت سری قبل خود هستند. این روزها بیشتر گوشی های هوشمند از این مدل باتری ها برای تامین انرژی مورد نیاز خود استفاده می کنند. با توجه به اینکه جدید ترین امکانات در ساخت این باتری ها استفاده شده است، در نتیجه می توانند میزان شارژ بیشتری را در خود ذخیره داشته باشند و هم چنین باتری های لیتیوم پلیمری دارای قیمت مناسبی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!