روش تشخیص ال سی دی اورجینال از ال سی دی های کپی

در حقیقت ال سی دی های گوشی هوشمند از تنوع بسیار بالایی برخوردار می باشند. از این رو زمانی که افراد به دنبال تعویض ال سی دی گوشی همراه خود هستند، ممکن است دچار سردرگمی گردند.

در مجموع ال سی دی های موجود در بازار را می توان به دو ال سی دی اورجینال از ال سی دی های کپی تقسیم بندی نمود.

ال سی دی اورجینال

به گونه ای که ال سی دی اورجینال یا OEM به عنوان یک قطعه جانبی و کاملا تایید شده از سوی شرکت سازنده گوشی می باشد. زیرا آن قطعه به طور کاملا اورجینال توسط شرکت سازنده دستگاه تولید شده و کیفیت عالی و منطبق با استانداردهای قطعه اصلی را خواهد داشت.

البته لازم به ذکر است که ال سی دی اورجینال یا OEM گران قیمت ترین نوع ال سی دی گوشی خواهد بود و از این رو بهترین کیفیت ممکن را هم ارائه کرده و هیچ تفاوتی با ال سی دی فابریک گوشی نخواهد داشت.

ال سی دی های کپی

در حالی که به غیر از ال سی دی های اورجینال یک دسته دیگر از ال سی دی ها هم وجود دارند که اصطلاحا به آن ها، ال سی دی های ‌کپی  گفته می‌شود. در واقع این دسته از ال سی دی های موبایل توسط خود شرکت رسمی تولید کننده گوشی ساخته نشده و مورد تایید آن نیست، بلکه توسط شرکت های واسط دیگری تولید می‌شوند که اغلب چینی هستند.

در حقیقت این ال سی دی ها در مقایسه با ال سی دی اورجینال گوشی موبایل کیفیت کمتری دارند و قیمت کمتری هم خواهند داشت. البته با استفاده از ال سی دی های ‌کپی می توان هزینه تعمیر ال سی دی دستگاه را کاهش داد.

مقایسه ال سی دی اورجینال با ال سی دی های کپی

از این رو در این بخش به منظور انتخاب راحت تر و تشخیص ال سی دی های اصل و های کپی به تفاوت بین این دو دسته از ال سی دی ها خواهیم پرداخت.

کیفیت تصویر:

ال سی دی اورجینال گوشی های موبایل در مقایسه با ال سی دی های ‌کپی کیفیت نمایش تصویر بهتری دارد. به طوری که در ال سی دی های ‌کپی عموما محتوای صفحه از نظر تفکیک ‌پذیری رنگ ها خیلی خوب نبوده و با کمی دقت و مقایسه محتوای صفحه، می توان ال سی دی اورجینال و های‌ کپی گوشی را از یکدیگر تشخیص داد.

روشنایی صفحه:

ال سی دی اورجینال از نظر دوام تولید روشنایی به مراتب وضعیت بهتری در مقایسه با ال سی دی های‌ کپی خواهد داشت. به این صورت که روشنایی بیشتر به معنی وضوح تصویر صفحه نمایش در محیط های باز و تحت تابش نور بیشتر می‌شود. اما  ال سی دی های  در زیر نور آفتاب و محیط های باز قابل رویت نبوده و سیاه به نظر می رسد.

دوام و کارکرد:

از سویی دیگر ال سی دی های‌ کپی در مقایسه با ال سی دی اورجینال دوام و کارکرد کم تری داشته و در شرایط مشابه زودتر خراب می‌شوند.

سرعت عملکرد تاچ:

در واقع یکی از تفاوت های مهم ال سی دی اورجینال و ال سی دی های ‌کپی مربوط به کیفیت عملکرد تاچ آن ها می باشد. زیرا  کیفیت عملکرد ال سی دی اورجینال بالا بوده و هیچ باگ و تاخیری ندارد.

اما درباره ال سی دی های کپی باید گفت که سرعت عملکرد مطلوبی نخواهد داشت و به خصوص تاچ آن با تاخیر عملکرد رو به رو می گردد.

قیمت:

در واقع تفاوت قیمت بین ال سی دی اورجینال  و ال سی دی های‌ کپی بسیار زیاد می باشد. ال سی دی های ‌کپی ممکن است چیزی در حدود 40 تا 50 درصد از ال سی دی اورجینال گوشی ارزان قیمت تر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!