راهنمای خرید هندزفری

هندزفری از نمونه تجهیزات جانبی و کاربردی در گوشی های هوشمند می باشد که بر اساس شرکت تولید کننده، نوع عملکرد و ساختار هندزفری از تنوع بالایی برخوردار می باشد. از این رو این امکان وجود دارد که خریدار در زمان خرید این  محصول دچار سردرگمی و تردید گردد.

بنابراین در این مقاله به نکات لازم و کاربردی برای خرید هندزفری اشاره خواهیم کرد.

انتخاب نوع نیاز به هندزفری:

پیش از اقدام برای خرید یک هندزفری باید نوع استفاده خود را مشخص نمایید. زیرا هندزفری ها بر اساس نوع کاربردی که برای آن مشخص شده است، ساختار های متفاوتی خواهند داشت.

بی سیم یا با سیم:

سپس باید با توجه به نوع گوشی خود و هم چنین سلیقه فردی می توانید هندزفری را به صورت با سیم  و یا بدون سیم انتخاب نمایید. البته لازم به ذکر است که هندزفری های با سیم خود به دو دسته سیم جداشدنی و سیم جدا نشدنی تقسیم می گردند.

طراحی:

و اما مهم ‌ترین ویژگی اولیه هر هندزفری نوع طراحی آن باشد. به گونه ای که یک هندزفری خوب باید آن قدر راحت باشند که در استفاده‌ های طولانی مدت سبب آزار و یا عرق کردن گوش نشوند. هم چنین جنس بدنه باید آن قدر خوب باشد که در استفاده و جابجایی هر روزه به سادگی آسیب نبیند.

تعویض سری های هندزفری:

در ضمن برخی از هندزفری هایی که امروزه تولید می گردند دارای سری های قابل تعویض خواهند بود. اما  باید به این نکته توجه داشته باشید که هندزفری گجتی است که باید به درستی در داخل گوش و در حدفاصل مناسبی از پرده گوش شما قرار گیرد.

حساسیت:

این گزینه در حقیقت سطح فشار صدایی که به گوش شما رسیده را بررسی خواهد کرد. به طوری که این معیار که آن را با واحد dB می ‌سنجند، در بیشتر هدفون ‌ها و هندزفری ‌ها بالای 110 dB است. این یعنی حساسیت صدایی که به گوش شما می ‌رسد، به اندازه‌ ای بوده که می ‌تواند صدا را در دامنه فرکانس مشخص با کیفیت و شفافیت قابل قبولی انتقال دهد.

بررسی ظرفیت باتری:

هندزفری هم مانند دیگر لوازم دیجیتالی همراه، باید توان حفظ باتری خود را داشته باشد. بنابراین هندزفری را انتخاب کنید که بتواند حداقل برای 4 ساعت مکالمه و چند روز استراحت به حالت خودکار باتری داشته باشد.

مقاوم در برابر مایعات:

در واقع هندزفری ها دارای مدل های مختلفی هستند که برخی  از آن ها در برابر آب مقاوم می باشند. البته لازم به ذکر است که این نوع از هندزفری ها بیشتر مناسب استفاده از ورزشکاران می باشند.

فرکانس:

از سویی دیگر هندزفری ‌ها هم مانند اسپیکر های پخش وظیفه انتقال صدا را بر عهده دارند. بنابراین باید صدا را با بهترین حالت به گوش برسانند. برای این کار باید در دامنه فرکانس صدایی که گوش انسان می ‌شنود یعنی مابین 20 هرتز تا 20 کیلوهرتز این کار را انجام دهند.

قیمت نهایی:

با توجه به نکات گفته شده، بهتر است قبل از این که به قیمت های ارائه شده برای هندزفری نگاه کنید، ابتدا نوع نیاز خود را شناخته و سپس محصول مورد نظر را خریداری نمایید. زیرا قیمت بالای یک  هندزفری دلیلی براین نبوده که این محصول برای شما مناسب باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!