رفع مشکل شارژ نکردن موبایل

همان طورکه می دانیم گوشی های موبایل برای عملکرد بهینه خود، نیاز به شارژ درست و کامل خواهند داشت. و در واقع عملیات شارژ گوشی مربوط به عواملی نظیر مدار شارژ، باطری، شارژر موبایل و کابل می باشد. به گونه ای که اگر در عملکرد هر کدام از عوامل ذکر شده اختلال ایجاد شود، دیگر تلفن همراه به درستی شارژ نخواهد شد.

در این مواقع گوشی شارژ نمی شود و یا این که در هنگام شارژ شدن قطع و وصل می شود. هم چنین این امکان وجود دارد که در اثر آسیب به شارژر روند سرعت شارژ موبایل بسیار کاهش یابد.

در این گونه موارد باید شارژر و سوکت موبایل را بررسی نمود. در برخی از مواقع هم ممکن است در اثر خرابی باتری شارژ گوشی با مشکل مواجه گردد.

از این رو برای رفع مشکل شارژ نشدن موبایل در ابتدا نیاز است تا آن را عیب یابی کرده و ایراد آن را به طور دقیق متوجه شویم. برای این کار راه های مختلفی را باید امتحان کرد تا به مشکل گوشی یا شارژر پی برده و نسبت به تعمیر آن اقدام کرد.

بنابراین در این مقاله به روش های عیب یابی و رفع مشکل شارژ نشدن موبایل خواهیم پرداخت.

عوامل موثر در شارژ نشدن گوشی موبایل

  • در ابتدا باید از سلامت پریز برقی که شارژر به آن متصل بوده، مطمئن شوید. از این رو بهتر است که شارژر را به پریز دیگری متصل کرده و عملیات شارژ گوشی را مجددا بررسی نمایید.
  • در مرحله بعد، باید صحت عملکرد شارژر و کابل متصل به آن را بررسی نمایید. به گونه ای که برای شارژ گوشی خود از شارژر و کابل دیگر با همین مشخصات استفاده کرده و چنان چه عملیات شارژ به طور درست انجام شد باید برای تعمیر یا تعویض شارژر اقدام نمایید.
  • ممکن است که مشکل شارژ نکردن یا بد شارژ کردن گوشی ناشی از خرابی باتری باشد و شارژر شما مشکلی نداشته باشد. جهت اطمینان از این نکته لازم است تا با قرار دادن باتری دیگر بر روی گوشی، عملیات شارژ را بررسی نمایید.  در صورتی که گوشی با باتری جدید شارژ شد مشکل از باتری بوده و باید تعویض گردد.
  • البته لازم به ذکر است که در برخی از مواقع امکان ورود آشغال های ریز به درون سوکت گوشی وجود دارد. و همین امر منجر می گردد تا با اتصال شارژر، گوشی قادر به شارژ شدن نباشد. بنابراین می توان با استفاد از یک وسیله نوک تیز و با احتیاط فراوان سوکت گوشی را تمیز کرده و آشغال های آن را به بیرون ریخت.
  • در بسیاری از مواقع، زمانی که گوشی خود را به روز رسانی می کنید ممکن است ایراداتی را در موارد مختلف از جمله نحوه شارژ گوشی مشاهده نمایید. زیرا ممکن است با آپدیت جدید گوشی شما یا شارژ نشود یا به کندی شارژ گردد. از این رو می توان با باز گرداندن گوشی به نسخه قبلی آپدیت، مشکل شارژ نشدن گوشی را حل نمود.
  • هم چنین در برخی مواقع این امکان وجود دارد که شارژ نشدن گوشی ناشی از مشکلات نرم افزاری باشد و تنها با ریستارت کردن بتوان این مشکل را برطرف نمود. به گونه ای که پس از این که گوشی دوباره راه اندازی شده، مشکل شارژ نشدن رفع شده و دیگر نیازی به تعویض شارژر یا تعمیر موبایل نخواهیم داشت.
  • حتی گاهی اوقات می توان با خاموش کردن گوشی و شارژ کردن آن در حالت خاموش مشکل عدم شارژ کردن حل شده و گوشی بدون هیچ مشکلی شارژ شود.
  • در ضمن  ممکن است که در اثر استفاده نادرست از شارژر در هنگام قرار دادن و درآوردن آن از سوکت، این قسمت از گوشی دچار مشکل شود. هم چنین مواردی نظیر رطوبت و یا خیس شدن گوشی و یا ضربه خوردن به آن می تواند مشکلاتی را در قسمت سوکت شارژر گوشی ایجاد نماید. در این صورت اگر سوکت دچار مشکل شده باشد، باید گوشی را به تعمیرگاه برده و نسبت به تعمیر و یا تعویض سوکت آن اقدام نمایید.
  • گاهی اوقات هم ممکن است شارژ نشدن گوشی به علت شناسایی نشدن باتری گوشی باشد. در این صورت هم باید از یک کانکتور باتری استفاده کرده و مسیر BSI مورد بررسی قرار گیرد. تعمیرکار موبایل حرفه ای می تواند پس از عیب یابی گوشی مشکل شارژ نشدن آن را برطرف نماید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!