Mi-360°-Home-Security-Camera-2K-Pro-4

تعریفی بر سیستم عامل اندروید

اندروید یک سیستم‌عامل  متن‌باز open source بوده  که کد بنیادی این سیستم‌عامل، رایگان محسوب می‌شود و هرکسی می‌تواند بخشی از کدها را با توجه به نیازهای خود تغییر دهد و به دلیل متن ‌باز بودن و مشخصه‌های انعطاف‌پذیر بودن  این سیستم‌عامل، در نتیجه حضور اندروید محدود به گوشی‌ها نبوده  و گجت‌های متعددی مانند کنسول ‌های بازی، یخچال های هوشمند و دیگر موارد از سیستم عامل اندروید بهره خواهند برد.

و اما اندروید هم بر اساس نوع کارکرد در نسخه های مختلفی موجود می باشد که در ادامه به شرح برخی از نسخه های اندروید خواهیم پرداخت.

اندروید خالص

اندروید خالص به خالص ‌ترین نسخه ‌ی اندروید گفته  می‌شود. این نسخه از اندروید چندان سنگین نیست و برخلاف دیگر نسخه‌ های اندروید، اندروید خالص از اپلیکیشن‌ های پیش‌ فرض زیادی بهره نمی‌ برد و فقط تعدادی از اپلیکیشن ‌های گوگل در آن تعبیه شده است. اما این سادگی تأثیر منفی بر عملکرد این نسخه نداشته و حتی بر اساس نظر بسیاری از کارشناسان، اندروید خالص یکی از بهترین سیستم‌ عامل‌ های جهان محسوب می‌ شود. از جمله گجت‌ های مجهز به این اندروید هم می ‌توانیم به گوشی‌های پیکسل گوگل اشاره کنیم.

اندروید وان و اندروید گو

اندروید گو یک نسخه از اندروید خالص بوده که برای سخت  ‌افزارهای ضعیف تنظیم شده است. مدت ‌زمان زیادی از عرضه ‌ی اندروید گو نمی ‌گذرد و تمرکز این سیستم‌عامل عمدتا معطوف به گجت‌های پایین ‌رده در بازارهایی مانند هند و برزیل است. از سوی دیگر، اندروید وان سابقه‌ی بیشتری از اندروید گو دارد و می‌توان آن را نسخه‌ی سبک‌ تر اندروید خالص به‌حساب آورد. با وجود عرضه‌ی اندروید گو، اندروید وان هنوز از رده خارج نشده و  گوشی‌ هایی مانند اچ ‌تی‌ سی از این نسخه‌ی اندروید بهره می ‌برند.

اندروید ارویو

این نوع اندروید از نسخه های جدید اندروید بوده که در مدل های مختلفی  تولید گردیده است به طوری که گوگل هر ساله نسخه‌ ی جدیدی از اندروید را عرضه می‌ کند. هر نسخه ‌ی جدید اندروید دچار تغییراتی می‌شود و معمولا ویژگی ‌های جدیدی را به ارمغان می ‌آورد. از آن جایی که بیشتر گجت‌ های اندرویدی امکان دریافت نسخه‌ های جدید را ندارند، به همین خاطر همواره نسخه ‌های مختلفی از اندروید مورد استفاده قرار می‌ گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!